Главная | Регистрация | Вход | RSSСуббота, 17 Ноября 2018, 13.10

Управление-служба по делам детей Соборного района

Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2011 » Декабрь » 23 » ІНФОРМАЦІЯ про основні показники управління-служби у справах дітей Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради за 2011 рік
18.04
ІНФОРМАЦІЯ про основні показники управління-служби у справах дітей Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради за 2011 рік
ІНФОРМАЦІЯ
про основні показники управління-служби у справах дітей
Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради
за 2011 рік

Рішенням Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради від 20.10.10 № 426 „Про затвердження довгострокових Програм діючих в Жовтневому районі” затверджено програму соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на 2011-2015 роки”. З метою реалізації системи заходів програми, спрямованих на організацію результативної роботи щодо запобігання раннього сирітства, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з місцевого бюджету заплановано 8,8 тис. грн. Протягом 2011 року управлінням у справах дітей за профінансовані кошти організовано та проведено ряд благодійних заходів та акцій, якими охоплено понад 600 дітей облікових категорій.
Протягом останніх років значна увага приділяється проблемам дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів, створенню умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.
На обліку в управлінні-службі у справах дітей перебуває 166 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 14 % менше ніж у 2010 році. Протягом 2011 року до сімейних форм виховання влаштовано:
• 14 дітей під опіку та піклування;
• 4 дитини усиновлено;
• 6 дітей влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в управлінні-службі у справах дітей, у сімейних формах виховання знаходиться 80 % дітей (132 особи). Тільки під опікою та піклуванням перебуває 119 дітей, що складає 72% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У профілактичній роботі серед дітей Жовтневого району м. Дніпропетровська значна увага приділяється дітям, які бродяжать та жебракують, схильні до тютюнопаління та вживання токсичних речовин. З метою своєчасного виявлення таких дітей та забезпечення їх соціально-правового захисту управлінням-службою у справах дітей спільно з представниками відділу кримінальної міліції у справах дітей, відділу освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні рейди „Діти вулиці”. Упродовж останніх років спостерігається стійка тенденція до зниження кількості безпритульних та бездоглядних дітей.
Так, при однаковій кількості рейдових заходів значно зменшилась кількість виявлених дітей, а саме 12 дітей проти 19 дітей, виявлених у 2010 році. Таким чином, зменшення складає 37 %. Це свідчить про ефективну реабілітаційну та профілактично-роз’яснювальну роботу з дітьми, які опинились поза сімейним оточенням, та їх батьками.

На профілактичному обліку в управлінні-службі у справах дітей Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради перебуває 80 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, що на 7% менше ніж у минулому році. Також на 33% зменшилась кількість дітей, які систематично залишають місця постійного проживання.
З профілактичною метою з батьками, які не виконують свої батьківські обов’язки проводиться відповідна профілактична робота, під час яких батьки та їх діти надають письмові пояснення стосовно своїх дій чи навпаки, своєї бездіяльності, що призвели до виникнення проблемних ситуацій. Батьки, затриманих дітей, попереджуються про адміністративну відповідальність за невиконання своїх батьківських обов’язків, а у деяких випадках порушуються клопотання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності. Застосування до батьків адміністративних санкцій є однією з форм ранньої профілактики дитячої бездоглядності, безпритульності та попередження правопорушень серед дітей.
Протягом 2011 року до адміністративної відповідальності, за невиконання батьківських обов’язків, притягнуто 17 батьків, що на 35% більше ніж за аналогічний період минулого року.
Протягом 2011 року управлінням-службою у справах дітей вжито 978 заходів щодо соціально-правового захисту дітей. Крім того, розглянуто 1188 звернень громадян з питань соціального захисту дітей, здійснено близько 500 виходів в сім’ї громадян, проведено 12 засідань комісій з питань захисту дитини на яких розглянуто понад 230 питань стосовно соціального захисту дітей.
Працюючи з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, управління-служба у справах дітей разом з РАЦСом, відділом кримінальної міліції у справах дітей, центром соціальних для сім’ї, дітей та молоді проводить роботу щодо своєчасної реєстрації дітей за місцем мешкання та отримання паспортів. Так, протягом 2011 року управлінням-службою у справах дітей надана допомога в отриманні паспортів, ідентифікаційних кодів та свідоцтв про народження для 24 дітей, з них: 3 – отримання паспорту, 16 – отримання свідоцтв про народження, 5 – ідентифікаційних кодів. Крім того, протягом поточного року надана наступна допомога, а саме:
• реєстрації народження 5 дітей;
• отриманні аліментів, пенсій та соціальної допомоги на 16 дітей;
• отриманні паспорту гр. Столярській О.О.

З метою попередження правопорушень, злочинності серед дітей, вживання дітьми алкогольних, наркотичних та тютюнових виробів у навчальних закладах району систематично проводяться лекції, бесіди, виступи на засіданнях рад профілактики та батьківських зборах. За 2011 рік проведеними заходами охоплено 755 дітей та 289 батьків.

Слід зазначити, що удосконалення системи соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перш за все щодо процесу їх виявлення та влаштування, реалізації їх права на здоровий розвиток та сімейне виховання, здійснюється шляхом ведення статистичного обліку дітей вищевказаних категорій. У Жовтневому районі м. Дніпропетровська завершено формування та забезпечено постійний моніторинг, ведення, поновлення електронного банку даних вищезазначених категорій дітей до якого внесено близько 250 дітей, у тому числі 166 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
При цьому треба зазначити, що вищезазначений банк даних – це єдина система обліку дітей та громадян, бажаючих взяти дитину на виховання в сім’ю, яка спрямована на захист прав та інтересів дітей, реалізації їх права на сімейне виховання та створення умов для одержання громадянами, бажаючих взяти дитину на виховання в сім’ю, повної та достовірної інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою формування громадської думки щодо поліпшення становища дітей, сприяння реалізації державної політики з питання соціального захисту дітей тема захисту прав дітей, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування постійно висвітлюється на телебаченні, у друкованих засобах масової інформації та Інтернет-сайті Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради.
Так, протягом 2011 року на регіональних телеканалах вийшло 2 сюжети з питань розвитку сімейних форм виховання, на офіційному Інтернет-сайті Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради та Інтернет-сайті управління-служби у справах дітей розміщено 13 матеріалів, розповсюджено 250 плакатів та понад 300 буклетів щодо альтернативних форм сімейних виховання.

Підготовлено управлінням-службою
у справах дітей Жовтневої районної
у м. Дніпропетровську ради
Просмотров: 362 | Добавил: vsp79 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Календарь
«  Декабрь 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Форма входа
Погода

Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный хостинг uCoz