Главная | Регистрация | Вход | RSSСуббота, 17 Ноября 2018, 12.56

Управление-служба по делам детей Соборного района

Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2012 » Июнь » 20 » ПРО ХІД ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.
16.28
ПРО ХІД ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ.

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання у 2012 році Програми соціального захисту дітей

та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування на 2011-2015 роки

 

Рішенням Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради від 20.10.10 № 426 „Про затвердження довгострокових Програм діючих в Жовтневому районі” затверджено програму соціального захисту дітей та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Жовтневому районі м. Дніпропетровська на 2011-2015 роки”. З метою реалізації системи заходів програми, спрямованих на організацію результативної роботи щодо запобігання раннього сирітства, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з місцевого бюджету заплановано 9,495 тис. грн. Протягом поточного року управлінням-службою у справах дітей організовано та проведено ряд благодійних заходів та акцій, якими охоплено понад 400 дітей облікових категорій.

Протягом останніх років значна увага приділяється проблемам дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх прав та законних інтересів, створенню умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.

Станом на 01.06.12 на обліку в управлінні-службі у справах дітей перебуває 162 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що на 12,4 % менше ніж у  2011 році. Протягом 2012 року до сімейних форм виховання, за рішеннями виконавчого комітету  та  рішень Жовтневого районного суду, влаштовано 19 дітей, з них:

·        10 дітей під опіку та піклування;

·        7  дітей усиновлено;

·        1 дитину влаштовано до прийомної сім’ї;   

·        1 дитину влаштовано до державного закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Крім того, з 8-ми дітей, які залишились без батьківського піклування протягом 2012 року, всіх влаштовано до сімейних форм виховання, а саме: 7 – під опіку та піклування, 1 – усиновлено.

У поточному році  утворено 1 прийомну сім’ю, до якої влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, віком до 6 років. Більш того, протягом січня-травня 2012 року до управління-служби у справах дітей Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради надійшло 3 звернення (2 - пари подружжя, 1 - одноособово) з питань створення прийомних сімей. Всі зазначені звернення розглянуті позитивно, а саме: 3 сім’ї пройшли курси підготовки кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки - вихователі. На даний час триває підбір дітей для влаштування їх до прийомних сімей.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в управлінні-службі у справах дітей,   у сімейних формах виховання знаходиться  81,5 %  дітей (132 особи). Тільки під опікою та піклуванням перебуває 118 дітей, що складає 72,8% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

З метою соціально-правового захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом звітного періоду управлінням – службою у справах дітей Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради проведено  ряд заходів практичного та організаційного характеру, а саме:

·       здійснено близько 200 виходів в сім’ї громадян;

·        з питань соціально-правового захисту дітей прийнято 288 громадян;

·       організовано та проведено 6-ть засідань комісій з питань захисту прав дітей;

·       проведено 63 профілактично-консультативні бесіди з батьками щодо виконання батьківських обов’язків;

·       направлено 9 пакетів документів на притягнення 11 батьків до адміністративної відповідальності відносно 16  дітей (до адміністративної відповідальності притягнено 5 батьків стосовно 7 дітей);

·        подано 3 позовні заяви на позбавлення батьківських прав 5 батьків стосовно 6 дітей;

·       позбавлено батьківських прав 7 батьків по відношенню до 4 дітей (за справами 2011 року);

·       підготовлено та направлено одну заяву про визнання одну особу безвісно відсутньою.

Працюючи з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, управління-служба у справах дітей разом з РАЦСом, відділом кримінальної міліції у справах дітей, центром соціальних для сім’ї, дітей та молоді проводить роботу щодо своєчасної реєстрації дітей за місцем мешкання та отримання паспортів. Так, протягом поточного року  управлінням-службою у справах дітей надана допомога в отриманні паспортів, ідентифікаційних кодів та свідоцтв про народження для 8  дітей, з них: 6 – свідоцтв про народження, 2 – ідентифікаційних коди. Крім  того, протягом поточного року сім’ям з дітьми надана наступна допомога, а саме:

·        реєстрація народження   дитини – 1;

·        отримання паспорту – 1;

·        отримання ідентифікаційного коду – 1;

·        поновлення загубленої трудової книжки – 1;

·        отримання свідоцтва про смерть – 1;

·        отримання аліментів – 1;

·        підготовлено рішень про реєстрацію дитини – 2.

З метою формування громадської думки щодо поліпшення становища дітей, сприяння реалізації державної політики з питання соціального захисту дітей тема захисту прав дітей, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування постійно висвітлюється на  телебаченні,  у друкованих засобах масової інформації та Інтернет-сайті Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради. 

Так, протягом 2012 року,  взято участь у зйомці 2-ох сюжетів з питань розвитку сімейних форм виховання, розповсюджено 50 плакатів та понад 70 буклетів щодо альтернативних форм сімейних виховання. 

Також, на офіційному Інтернет-сайті Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради та Інтернет-сайті управління-служби у справах дітей розміщено 6 інформаційних матеріалів щодо основних напрямків роботи управління-служби та розвитку сімейних форм виховання.

У профілактичній роботі серед дітей Жовтневого району м. Дніпропетровська значна увага приділяється профілактиці негативних явищ серед дітей. З метою попередження правопорушень, злочинності серед дітей,  вживання дітьми алкогольних, наркотичних та тютюнових виробів у навчальних закладах району систематично проводяться лекції, бесіди, виступи на засіданнях рад профілактики та батьківських зборах. За 2012 рік проведеними заходами охоплено 102 дитини та 380 батьків.

З профілактичною метою з батьками, які не виконують свої батьківські обов’язки постійно проводиться відповідна профілактична робота, під час яких батьки та їх діти надають письмові пояснення стосовно  своїх дій чи навпаки,  своєї бездіяльності, що призвели до виникнення проблемних ситуацій. Батьки дітей, попереджуються про  адміністративну відповідальність за невиконання своїх батьківських обов’язків, а у деяких випадках порушуються клопотання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності. Застосування до батьків адміністративних санкцій є однією з форм ранньої профілактики дитячої бездоглядності, безпритульності та попередження правопорушень серед дітей.

 

 

 

Просмотров: 324 | Добавил: vsp79 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Календарь
«  Июнь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Форма входа
Погода

Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный хостинг uCoz