Главная | Регистрация | Вход | RSSЧетверг, 28 Марта 2024, 15.41

Управление-служба по делам детей Соборного района

Меню сайта
Категории раздела
Помогите ребёнку [2]
Помогите семье в сложных жизненных обстоятельствах [3]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Семье СЖО нужна помощь » Помогите ребёнку

Соціальні сервіси США: відповідальність за дитину і за її майбутнє

Соціальні сервіси США: відповідальність за дитину і за її майбутнє

Тhe North Omaha Intergenerational Campus: Центр для дітей, які скоїли злочин  (соціальна агенція «Служба допомоги сім'ям Хартленд»)

Центр для неповнолітніх юнаків, що мають певні поведінкові проблеми, наразі надає послуги  24 юнакам. Центр приймає хлопців від 10 до 18 років, але більшість них - це юнаки віком 15-18 років. Вони потрапляють сюди за рішенням спеціалізованого суду (суд, який спеціалізується на розборі злочинів, які вчинять діти). Серед причин потрапляння до Центру – різні проблеми з законом, алкогольна чи наркотична залежності, або ж певні психічні розлади.

image001

Центр є альтернативою тюрмі, місцем для тимчасового перебування юнаків перед тим, як буде визначене постійне місце їх проживання. Наприклад, підліток вчинив злочин. Суд приймає рішення направити його в Центр, а далі із врахуванням проходження реабілітаційної програми вирішувати, куди він піде далі – груповий будиночок, прийомна родина, батьки.

image003

Однією з особливостей цього центру є можливість паралельно надавати освіту для цих молодих людей.  Набрані ними в процесі навчання в Центрі бали враховуються у школі за місцем їхнього навчання. З юнаками працюють не лише психологи та терапевти, але й ліцензовані педагоги. Це дозволяє не втрачати шанс на відновлення навчання при поверненні до своєї школи у випадку успішної реабілітації. Протягом перебування в Центрі за ними спостерігають, оцінюють їхню готовність до повернення в сім’ю чи визначають інше місце для постійного влаштування.

Центр складається із кімнат для дітей, класних кімнат, кабінетів для роботи спеціалістів та великої зали – це одночасно спортзал, баскетбольний зал, приміщення для урочистих подій, там також є сцена.

Хлопці ще в залі суду розуміють куди вони потрапляють та основні правила перебування в Центрі – суд запитує у них самих, чи вони готові та згодні йти до Центру.Також у Центрі фахівці супроводжують хлопців на подальші засідання суду, інформуючи суд про хід реабілітації, клопочуть щодо подальшого вироку, здійснюють супровід у судовому процесі.

Терапевтична школа для дітей-інвалідів

1973 році прийнято федеральний закон про забезпечення освітою людей із інвалідністю. Всі діти-інваліди йдуть до загальноосвітніх шкіл. Але є випадки коли дитина не може навчатися у школі, це найчастіше пов’язане із поведінковими розладами, психічними захворюваннями. Тоді й ухвалюється рішення про тимчасове навчання дітей у терапевтичній школі.

Але, основна мета терапевтичної школи – так попрацювати із дитиною, щоб вона могла повернутися знову в свою школу. Навіть при навчанні в терапевтичній школі дитина числиться за своєю школою у громаді і у разі закінчення терапевтичної школи, вона отримає атестат школи, в яку пішла за місце проживання. А в разі повернення дитини в свою школу – всі оцінки автоматично зараховуються у загальноосвітній школі.

image013

Спеціалізація школи – психічні захворювання:аутизм, шизофренія, різні «суттєві» поведінкові розлади. Дитина може попасти до терапевтичної школи, у разі виставлення інвалідності. Таким чином випадки досить важкі. І в наших реаліях це не була б терапевтична школа. Це б був інтернат для психохроніків.

В школі навчаються діти віком від 5 до 20 років:

-       Початкова освіта

-       Спеціальна освіта

-       Вища освіта (знову ж таки, числиться дитина наприклад в університеті Омахи, а фактично навчається тут – диплом отримає університету. І ніде не буде зазначено, що вона не ходила на заняття. В університеті дитина навіть у списках групи буде).

image015

Максимально школа розрахована на 70 учнів. В школі 7 класів, що ведуть 7 учителів, які мають спеціальну освіту з роботі із дітьми з інвалідністю. У кожному класі є викладач та 2 асистенти. Заняття проводять з 7 предметів: мова, математика, соціальні науки, технічні науки, арт-терапія та розвиток соціальних навичок.

За кожною дитиною закріплений медичний працівник, всього їх 8. Кожний медичний працівник ліцензований по спеціалізації «соціальна робота» або «психологія». Кожен учень має індивідуальний освітній план, в якому визначені поведінкові та академічні цілі окремо. Також школа надає учням терапевтично-медичні послуги, які б вони отримували у медичних закладах за місцем проживання.

image023

В основі корекції поведінки дітей – посилення позитивних сторін, посилення позитивної поведінки, модель «Позитивної поведінкової інтервенції»: «Ми не кажемо, що ти робиш погано, ми акцентуємо на позитивні поведінці поряд. Таким чином дитина бачить і розуміє як треба поводиться гарно».

А на порозі нас зустрів собака, такий лагідний та привітний. Коли я почала його гладити то помітила, що став він так, аби мені зручно було його гладити. Потім мені сказали, що це – спеціально навчений собака, для заспокоєння агресії дітей. Він навчений не реагувати на крики та істерики, а навпаки бігти там де таке відбувається і заспокоювати дитину. 

image009

Проект «Еверласт» або допомога випускникам системи опіки

Головний напрям – робота із особами з числа дітей-сиріт, дітей, що позбавлені батьківського піклування та випускниками прийомних сімей. Всі діти із системи опіки направляються до них в обов’язковому порядку, співробітники проекту інформують випускника про послуги, і в разі потреби  - розпочинають роботу з ним. В рамках проекту була створена єдина база випускників, де заносяться всі послуги, які отримав цей випускник у будь-якій організації штату. Всі партнери «Еверласт», які працюють із даною цільовою аудиторією користуються також цією системою. Напрямки їх роботи:

-       Забезпечення житлом.

-       Допомога у самостійному проживання, індивідуальне навчання – наставництво.

-       Надання освітніх послуг (навчання та супровід у вступі до ВНЗ).

-       Поновлення зв’язків з родичами.

-       Надання грошової допомоги.

-       Навчання дороги в фінансовому менеджменті (бюджетування, розрахунки кредитування, формування кредитної історії).

-       Адвокація.  

Участь у проекті беруть особи віком 14 до 23 років. Одночасно організація може співпрацювати з 400 випускниками та 20 особами, що потребують допомоги з незалежним проживанням.

В рамках проекту проводиться також навчання з особистого фінансового менеджменту до 26 років. Показово, що на нього надзвичайно високий попит – нерідко випускнику доводиться чекати своєї черги, аби попасти на нього. Також, наприклад, існує дуже цікава програма «Дзеркально». Скажімо, учасник проекту потребує допомоги у придбанні автівки: на рахунок автоматично перераховується сума, ідентична тій, яку вніс випускник.  

«Бойз Таун» - найзагадковіше місто в Небрасці

Юридично «Бойз Таун» - це окреме місто в місті Омаха. Рекламу «Бойз Тауну» можна побачити по всьому штату і всі мешканці надзвичайно пишаються тим, що там роблять для дітей. Але в мене залишилося відчуття чогось незрозумілого в цьому місті…

image027

«Бойз Таун» - це окрема і дуже велика територія. Щоб попасти туди, потрібно мати перепусту, хоча жодного паркану немає. Всі і без нього знають, що це – територія «Бойз Тауну» і туди заходити неможна. На цій території (100 гектарів!) проживають 400 дітей в Малих Групових Будиночках. Будиночків дуже багато. Це окреме місто для МГБ. Тут є все своє – церкви, школи, музеї, магазини, стадіони, команди, заходи. Мабуть, день міста і керівництво містом теж. Керівництво міста керує і Будиночками, а точніше «батьками».

В одному будиночку виховується 8 дітей, якщо це діти з інвалідністю – 4. В будиночок наймається сімейна пара, яка переїжджає туди зі своїми власними дітьми. Ці діти можуть бути різної статі, але прийомні діти – ні.

image039

Сімейні пари проходять вступне навчання, а потім, протягом року, тренінги і супервізії. Супервізор для батьків цілодобово доступний. Також є асистент, який заміняє батьків на час вихідних чи відпустки, а також у кризових ситуаціях чи на прохання батьків.

90% дітей у «Бойз Тауні» мають певні поведінкові розлади. Але кожна дитина знає, що проживати у цьому місті є честю. Є певні правила, за порушення яких ти можеш бути відрахований із міста. За попередній рік було відраховано 20 дітей. Наприклад, одна із причин це –  підняти руку на прийомну матір чи батька.

image037

«Бойз Таун» орієнтований на стійки сім’ї, але підібрати сім’ї для виховання дітей їм важко. Як потім нам пояснила перекладач, для сімей це вигідна справа. Якщо тобі подобається займатися вихованням дітей, у тебе є маленька дитини і ти хочеш проводити з нею більше часу (декрет 3 міс.) – ти йдеш працювати сюди. Бо тут - це основна робота для батьків. Вони повністю забезпечуються і можуть акумулювати зароблені кошти на власний будинок у майбутньому.

Також в них є житлові програми для випускників, програми з оплати за їхнє навчання. Є в них діти і з інших штатів.

Категория: Помогите ребёнку | Добавил: Александр (02 Июля 2017)
Просмотров: 343 | Рейтинг: 3.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Погода

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz